1397/10/17 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (خنک کردن قطعات الکترونیکی)

خنک کردن قطعات الکترونیکی یکی از موارد پر کاربرد در صنعت است. در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود دارد خواه اینکه ما بخواهیم سیستمی را سرد و یا گرم کنیم. یکی از فیلد هایی که که نیاز به بررسی دارند، خنک کاری قطعات الکترونیکی است. در این آموزش شما با نحوه مدل سازی انتقال حرارت اجزای الکترونیکی داغ که به یک مدار  (PCB)  متصل شده­اند را فرا می گیرید. این اتصال از طریق یک سینک گرمایی فین دار انجام شده است. مدار چاپی در محیطی نصب شده است که از بالا و پایین باز است.

مراحل شبیه سازی خنک کردن قطعات الکترونیکی

یک مش را که  قبلا آن را تهیه کرده اید در سی اف ایکس اجرا کنید و شبکه را از نظر ابعاد و کیفیت بررسی کنید. سپس، به لیست مواد سیال و ماده جامد مورد نظر را  را اضافه کنید. تنظیمات حلگر را مشخص کنید. برای این شبیه سازی باید معادله انرژی را فعال کنید. در ابتدا فقط انتقال حرارت هدایتی و جابجایی مدل می شود. اثر تشعشع حرارتی در مرحله بعدی مدل­سازی می شود. در آخر با رسم کانتور دما و بقیه نمودارها می توانید مسئله را بررسی کنید.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

انجام کلیه شبیه سازی های آکادمیک، صنعتی و تحقیقاتی با استفاده از نرم افزار انسیس سی اف ایکس پذیرفته می شود. از جمله بهینه سازی حرارتی سیستم ها و شبیه سازی خنک کاری قطعات الکترونیکی با استفاده از روش های مختلف انتقال حرارت تشعشعی، هدایتی و جابه جایی.

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد.

شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. آموزش CFX، انجام پروژه CFX، مشاوره CFD، شبیه سازی با CFX ، انجام شبیه سازی با CFX، انجام پروژه شبیه سازی با CFX، مشاوره پروژه CFX، آموزش پروژه CFX، مشاوره CFD، آموزش و قیمت ارزان پروژه های CFD. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi