1397/10/11 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (خنک کاری قطعات الکترونیکی)

خنک کاری قطعات الکترونیکی یکی از موارد پر کاربرد در صنعت است. در صنعت پدیده انتقال حرارت در بسیاری از پروسه ها وجود دارد خواه اینکه ما بخواهیم سیستمی را سرد و یا گرم کنیم. یکی از فیلد هایی که که نیاز به بررسی دارند، خنک کاری قطعات الکترونیکی است. در این آموزش شما با نحوه مدل سازی انتقال حرارت اجزای الکترونیکی داغ که به یک مدار (PCB) متصل شده­اند را فرا می گیرید. این اتصال از طریق یک سینک گرمایی فین دار انجام شده است. مدار چاپی در محیطی نصب شده است که از بالا و پایین باز است.

مراحل شبیه سازی خنک کاری قطعات الکترونیکی

یک مش را که  قبلا آن را تهیه کرده اید در فلوئنت اجرا کنید و شبکه را از نظر ابعاد و کیفیت بررسی کنید. سپس، به لیست مواد سیال و ماده جامد مورد نظر را  اضافه کنید. تنظیمات حلگر را مشخص کنید. برای این شبیه سازی باید معادله انرژی را فعال کنید.در ابتدا فقط انتقال حرارت هدایتی و جابجایی مدل می شود. اثر تشعشع حرارتی در مرحله بعدی مدل­سازی می شود. در آخر با رسم کانتور دما و بقیه نمودارها می توانید مسئله را بررسی کنید.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

انجام کلیه شبیه سازی های آکادمیک، صنعتی و تحقیقاتی با استفاده از نرم افزار فلوئنت پذیرفته می شود. از جمله شبیه سازی خنک کاری قطعات الکترونیکی با استفاده از روش های مختلف انتقال حرارت تشعشعی، هدایتی و جابه جایی.

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube