1397/10/17 بدون نظر انسیس فلوئنت

 مقدمه (شبیه سازی جریان محیط متخلخل و مبدل کاتالیستی)

مدل سازی جریان در جریان محیط متخلخل کاربرد های زیادی در صنعت دارد. از جمله فیلتر ها و بستر های کاتالیزگر ها. در این آموزش  شما نحوه مدل سازی و حل یک مسئله شامل جریان گاز در محیط متخلخل را فرا می گیرید. برای این منظور یک مبدل کاتالیستی شامل جریان گاز شبیه سازی شده است. مبدل های کاتالیستی معمولا برای خالص کردن فرآورده های موتور های دیزل و گازوئیلی مورد استفاده قرار می گیرند.  در این روش فرآورده های خطرناک خروجی که برای محیط زیست مضر هستند  به مواد قابل قبول تبدیل می شوند. این فرآورده ها شامل کربن مونو اکسید (CO)، اکسید های نیتروژن  و سوخت های هیدروکربنی نسوخته است. گاز های خروجی باید  از یک لایه عبور داده شوند.  این لایه که یک ساختار سرامیکی است، با یک پوشش فلزی کاتالیزگر مثل پلاتینیوم یا پالادیوم پوشیده شده است.

مراحل شبیه سازی جریان محیط متخلخل و مبدل کاتالیستی

آنالیز CFD برای طراحی مبدل کاتالیستی بسیار حائز اهمیت است. زیرا نیاز است که گرادیان فشار و توزیع سرعت در طول لایه بررسی کنیم. با مدل سازی جریان گاز خروجی می توان عدم یکپارچگی جریان در لایه را مشخص کرد. در این آموزش، از انسیس سی اف ایکس (ANSYS CFX) برای شبیه سازی گاز نیتروژن در یک هندسه مبدل کاتالیستی استفاده شده تا جریان آنالیز شود. نیتروژن با سرعت یکنواخت 10 متر بر ثانیه وارد می شود. از یک بستر یکپارچه سرامیک با کانال مربع شکل عبور می کند و از خروجی خارج می شود. بستر در راستای y , z غیر قابل نفوذ است که با مشخص کردن ضرایب اتلاف سه برابر بیشتر از راستای x مدل شده است.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

خدمات مشاروه، شبیه سازی و انجام پروژه های سی اف ایکس(ANSYS CFX) پذیرفته می شود.

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. آموزش CFX، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی، انجام پروژه CFX، شبیه سازی با CFX ، انجام شبیه سازی با CFX، آموزش پروژه CFX، مشاوره CFD، آموزش و قیمت ارزان پروژه های CFD.

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi