1397/10/08 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (تولید موج در تانک)

در اینجا شبیه سازی تولید موج در یک تانک چهار گوشه انجام شده است. هدف از این آموزش تشریح مسئله حل جریان سیال آرام دوبعدی در یک تانک به همراه حرکت نوسانی دیواره است. حرکت نوسانی دیواره می تواند باعث به وجود آمدن موج هایی در تانک شود. در این مسئله بخشی از تانک با مایع پر شده است و با هوای خارج در ارتباط است. امواج ملایم را  می توان با اعمال فرکانس و دامنه موج مناسب بوجود آورد. در این مسئله یکی از دیواره های تانک با یک حرکت سینوسی به جلو و عقب حرکت می کند.

روند شبیه سازی تولید موج در تانک

تانک مدل شده چهار گوش می باشد و دبواره سمت چپ حرکت نوسانی دارد. بالای تانک آزاد است و با اتمسفر در ارتباط است. در نتیجه فشار بالای تانک فشار اتمسفریک است.  یک مش را که  قبلا آن را تهیه کرده اید در فلوئنت اجرا کنید. شبکه را از نظر ابعاد و کیفیت بررسی کنید. به لیست مواد سیال جدید مورد نظر را  را اضافه کنید. سپس  فلوئنت را برای حل جریان چند فازی مهیا کنید. برای مدل سازی رابط بین آب هوا از مدل VOF در فلوئنت استفاده شده است. در این مرحله باید با استفاده از مدل مش دینامیکی یک نمایه بسازید. برای این کار از پنل Execute Commands استفاده کنید.

خدمات شرکت ما

شبیه  سازی پروژه های جریان سیال به صورت موجی شکل در دریا و اقیانوس پذیرفته می شود. همچنین بررسی  موج در ابعاد کوچک و استخر نیز پذیرفته می شود. ما شبیه سازی جریانات چند فازی به همراه تولید انیمیشن با کیفیت بالا را به شما پیشنهاد می دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube