1396/04/12 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

بررسی جزئیات شیمیایی در پیشبینی تشکیل NOx در انسیس فلوئنت

در آموزش ارائه شده حل یک مسأله احتراق آورده شده است و سپس بررسی detailed chemistry برای پیشبینی تشکیل NOx بر آن اعمال شده است. تنظیمات مربوط به decoupled chemistry نه تنها برای تشکیل NOx، بلکه قابل تعمیم برای پیشبینی تشکیل سایر آلاینده ها نیز مورد استفاده است. تنظیمات اشاره شده یک روش پس پردازش محسوب می شود.

در این آموزش موارد زیر اشاره شده است:

-شروع از یک حل همگرا (هر یک از مدل های احتراق قابل استفاده است)

-خواندن یک مکانیزم شیمیایی با جزئیات (detailed chemistry). در فایل آموزشی NOx به عنوان نمونه در نظر گرفته شده است اما روش استفاده شده قابل تعمیم به سایر آلاینده ها نیز هست.

-انتخاب گونه های آلاینده (گونه هایی که قسمتی از حل اولیه و آلاینده ها نیستند در تعادل محاسبه خواهند شد)

-صرفا حل گونه های آلاینده (سایر معادلات غیرفعال خواهند شد)

در انسیس فلوئنت تعدادی مدل برای مدل سازی NOx اختصاص داده شده است. اما این مدل ها یا محاسبات NOx را به صورت پس پردازش انجام می دهند و یا گام های میانی در تشکیل NOx را در نظر نمی گیرند. بنابراین نیاز به روشی برای در نظر گرفتن جزئیات شیمیایی تشکیل NOx است. در فایل آموزشی ارائه شده روند این روش توضیح داده شده است.

توصیف مسأله

در این آموزش جریان در یک لوله ساده مدل شده است. لوله به صورت یک مدل ساده متقارن محوری دوبعدی مدل سازی شده است. لوله مدنظر شامل یک ورودی سوخت برای متان و یک ورودی هوا است. شرط مرزی خروجی فشار که شرایط اتمسفری در آن غالب است در نظر گرفته شده است. در آموزش ارائه شده حل یک مسأله احتراق آورده شده است و سپس بررسی detailed chemistry بر آن اعمال شده است.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل مربوط به احتراق و تشکیل NOx و سایر آلاینده ها در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube