1397/10/08 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (شبیه سازی تانک مخلوط کن)

هدف این آموزش بررسی و تشریح مسئله جریان سیال آشفته سه بعدی در یک تانک مخلوط کن می باشد.  هچنین مدل سازی در یک مقطع پریودیک از تانک مخلوط کن انجام شده است.  عمل مخلوط کردن در فرآیند های صنعتی بسیار مشکل می­باشد. بازده مخلوط کن به نوع هم زن مورد استفاده بستگی دارد. این همزن قرار است سطح مطلوبی از مخلوط را در کوتاه ترین زمان ممکن بوجود آورد. برای تعیین بازده یک سیستم هم زن، زمان مخلوط کردن یک پارامتر حساس به حساب می­ آید. شبیه سازی CFD  چنین مسائلی شامل بررسی مواردی مختلفی است. از قبیل مقادیر تمرکز گونه های مختلف، سرعت سیال و توزیع دما. این شبیه سازی ها به مهندسین کمک می کند طرح های مختلف را بررسی و  طراحی بهینه را انتخاب کنند.

مراحل شبیه سازی تانک مخلوط کن

هندسه مخلوط کن شامل یک مخزن استوانه ای شکل به همرته یک توربین در آن می باشد. مخزن با آب پر شده است. روند شبیه سازی به این گونه است. یک مش را که  قبلا آن را تهیه کرده اید در فلوئنت اجرا کنید و شبکه را از نظر ابعاد و کیفیت بررسی کنید. سپس شرایط مرزی را برای سیال در حال حرکت، دیواره و بخش های پریودیک تعیین کنید. برای مدل توربولان از مدل RNG k-epsilon استفاده شده است. تنظیمات حلگر را مشخص کنید و iteration را آغاز کنید. با استفاده از Iso-surface و کنترل کمیت ها همگرایی حل را بررسی کنید. نهایتا نتایج را بر رو ی کل دامنه حل بررسی کنید. در آخر برای پردازش داده ها، کانتورها و نمودارها برای مخزن و توربین بررسی شده اند.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

انجام شبیه سازی پروژه های مخلوط کن و پره های چرخان  مربوط به مهندسی شیمی در نرم افزار فلوئنت پذیرفته می شود. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت مهر دارای سالها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi