1396/03/02 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

بررسی و بهبود شکل آیرودینامیکی با ابزار RBF Morph

در این آموزش هدف بررسی چگونگی کوپل کردن RBF Morph  و ANSYS Design Xplorer است و اینکه چگونه بهبود شکل آیرودینامیکی را انجام دهیم.

این آموزش نشان می دهد که چگونه موارد زیر را انجام دهید:

تنظیم ضرایب وسیله نقلیه (vehicle factors) با RBF Morph؛

کوپل کردن RBF Morph  و ANSYS Design Xplorer که کاربر را قادر می سازد که ضرایب شکل را به عنوان پارامتر ورودی دریافت کند؛

استفاده از Design Xplorer برای طراحی آزمایش با استفاده از vehicle shape factors به عنوان ورودی؛

اجرای بهبود (optimization) با Design Xplorer.

 ابزار RBF Morph

RBF Morph یک ابزار برای بهبود هندسه و مش بر اساس radial basis function می باشد. این ابزار در انسیس فلوئنت ANSYs Fluent  وجود دارد. در واقع با استفاده از برنامه RBF Morph شما قادر خواهید بود که بدون تولید شبکه محاسباتی و یا مش مجدد، آن را بهینه سازی کنید. در نتیجه علاوه بر بهینه سازی مسئله خود در زمان و هزینه صرفه جویی کرده اید.

شما می توانید بهینه سازی شکل را با استفاده از مش Morpher ( مش مورفر ) در انسیس فلوئنت ANSYS FLUENT و نقاط طراحی (design points) در انسیس ورک بنچ  ANSYS Workbench انجام دهید. شما می توانید از مش Morpher در انسیس ورک بنچ برای بهینه سازی شکل و بهبود ویژگی های طراحی سیستم خود استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یکنواختی جریان در یک مجرا را بهبود دهید و یا نیروی درگ را در یک جریان آشفته مینیمم کنید. برای استفاده از مش Morpher شما به مراحل زیر را نیاز دارند. درست کردن هندسه، مش بندی، مشخص کردن پارامترهای کنترل. سپس، مش Morpher به طور خودکار تغییرات را به هندسه و مش در حلگر اعمال خواهد کرد.

توضیح مسئله بررسی و بهبود شکل آیرودینامیکی

این آموزش نشان می دهد که چگونه ضرایب شکل خودرو (vehivle shape factors) با استفاده از RBF Morph  تنظیم کنید و از این ضرایب شکل برای بدست آوردن نیروی آیرودینامیکی بهبودیافته برای یک مدل سدان عمومی استفاده کنید.

ضریب شکل به عنوان راهنمای تغییر شکل خودرو درون محدودیت های تعریف شده است. در این آموزش دو ضریب شکل در نظر گرفته شده است:

(۱) Backlight angle

(۲) Boat-tail angle

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی و بهبود هندسه ها و مش بندی های خود با ابزار RBF Morph با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل های آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube