بررسی عملکرد انتقال حرارت طبیعی و جریان شناوری در برج خنک کن خشک برج هلر

1393/04/17 2 نظرات ANSYS FLUENT PORTFOLIO

 درا این شبیه سازی برج خنک کن خشک هلر که از پدیده جریان شناوری هوا جهت انتقال حرارت استفاده می کند، انجام شده است. در جریان های شناوری، سیال در اثر افزایش دما، دچار کاهش چگالی شده و سبک می شود. سیال سردتر که سنگین تر بوده جای سیال گرم را گرفته و سیال گرم به سمت خلاف جاذبه زمین حرکت می کند.

از معادله بوزینسکی برای اعمال قانون تغییر چگالی تابع دما استفاده می شود. این قانون زمانی قابل کاربرد می باشد که اختلاف دمای دیوار و سیال بی نهایت کمتر از ۲۰ درجه باشد و زمانی که اختلاف دما بیشتر از ۲۰ درجه بوده باید از قانون گاز ایده آل استفاده شود.

مدلسازی و مش بندی برج هلر در نرم افزار گمبت و شبیه سازی در نرم افزار فلوئنت انجام شده است.

نتایج این شبیه سازی به صورت کانتور دما ، سرعت ، چگالی و دیگر خروجی ها در پروفایل پیج انسیس فلوئنت آمده است.

نتایج شبیه سازی برج خنک کن خشک در نرم افزار فلوئنت

2 نظرات
 1. امید صالحی

  سلام این موضوع فایل پییوست نداد اگر موجود هست در صورت امکان برای ارصال کنید خیلی بهش احتیاج دارم ممنون از شما و سایت عالیتون (بررسی عملکرد انتقال حرارت طبیعی و جریان شناوری در برج خنک کن خشک برج هلر)

  پاسخ
  1. iamcfdman

   با عرض سلام
   این محصول را به همراه آموزش می توانید از سایت فروشگاهی ما خریداری کنید .چند پروژه در این زمینه در سایت ANSYSFLUENT.IR موجود می باشد با خرید هر محصول، آموزش ویدئوی به همراه فایلهای شبیه سازی ، هندسه، مش و نتایج در اختیار شما قرار می گیرد. با مشاهده آموزش ویدئویی به راحتی می تونید ادامه کار خودتون رو انجام دهید

   پاسخ

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi