آشنایی با نرم افزار فلوئنت Fluent

1393/06/19 بدون نظر CFD

نرم افزار Fluentاوج هنر برنامه نویسی برای مدل کردن جریان سیال و جابجایی حرارت در هندسه های پیچیده می باشد . این نرم افزار امکان تغییر شبکه به صورت کامل و تحلیل جریان با شبکه های غیرساختار یافته برای هندسه های پیچیده را فراهم می سازد . این نرم افزار به زبان برنامه نویسی C نوشته شده است و یک نرم افزار تحلیل جریان سه بعدی می باشد که از معادلات پیوستگی و ناویراست وکس درتحلیل جریان استفاده می کند. در صورتی که جریان آشفته باشد در این صورت معادلات حاکم به معادلات ر ینولدز تغییر ماهیت داده و مدل های یک معادله ای، دو معادله ای، پنج یا شش معادله ای برای تعیین لزجت گردابه ای استفاده شود، که کاربر نوع مدل مدنظر را معین می کند.

حل میدان جریان براساس انفصال معادلات به روش حجم محدود می باشد و روش های مختلف انفصال ترمهای جابجایی معادلات مانند آپونید مرتبه اول، آپویند مرتبه دوم، توانی و کوئیک قابل انتخاب توسط کاربر است. به منظور کوپل کردن میدان سرعت و میدان فشار نیز روشهای Simple Simplec Piso و در برنامه موجود می باشد.
انجام پروژه فلوئنت پذیرفته می شود. برای درخواست پروژه فلوئنت می توانید به صورت حضوری تشریف اورده و یا با شماره های ذکر شده در تماس با ما تماس حاصل فرمایید.

{jcomments on}

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube