1396/03/28 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت

انواع روش های انتقال حرارت

در جهان صنعتی، انتقال حرارت پدیده­ای است که در بسیاری از فرایندهای مهم صنعتی رخ می­دهد، بسته به اینکه که آیا ما نیاز به اضافه کردن گرما یا خروج گرما از سیستم ها و جریان سیالات داریم.  انواع روش های انتقال حرارت شامل:

هدایت conduction

در این روش انتقال حرارت، انتقال از طریق تعامل بین ملکول ها انجام می پذیرد. در گازها سرت ملکولی به دما بستگی دارد. ملکول های داغ و پر انرژی به همسایگان خود ضربه می زنند و سرعت آن ها را افزایش می دهند. در جامدات ملکول ها و ساختار شبکه ای دچار لرزش می شود.

همرفت convection

انتقال حرارت همرفت از طریق حرکت سیال اتفاق می افتد. نرخ انتقال حرارت شدیدا وابسته به سرعت و خواص سیال می باشد. خواص سیال ممکن است به مقدار قابل ملاحظه ای با دما تغییر کنند. انتقال حرارت همرفت شمل دو دسته همرفت طبیعی و همرفت اجباری می باشد.

تشعشع  radiation

تشعشع گرمایی یعنی تابش انرژی از طریق امواج الکترومغناطیس. شدت تشعشع بستگس به دمای سطح و مشخصات سطح دارد.

تغییر فاز  phase change

انتقال گرما از طریق تغییر فاز انواع مختلفی دارد:

میعان، تبخیر، جوشش، ذوب، انجماد

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi