1397/10/15 بدون نظر انسیس فلوئنت

مقدمه (انتقال حرارت و جریان پریودیک)

در این بخش نحوه شبیه سازی اانتقال حرارت و جریان پریودیک در حالت دو بعدی آموزش داده خواهد شد. این جریان ها کاربردهای زیادی در صنعت دارند مانند تولید بخار در بویلرها. در اینجا برای بررسی این گونه جریان ها یک دسته لوله با دمای سیال مشخص که در معرض جریان خارجی گرفته است، مدل سازی می­شود.  هر دو سیال آب هستند و جریان آرام است.

ملاحظات شبیه سازی انتقال حرارت و جریان پریودیک

نرخ جریان جرمی خارجی بر روی دسته لوله ها مشخص است. از این مدل سازی برای پیش بینی میدان جریان و دما استفاده می شود. انتقال حرارت از طریق جابه جایی می باشد. به دلیل تقارن دسته لوله و پریودیک بودن جریان، فقط یک برش از هندسه در انسیس فلوئنت مدل خواهد شد، که تقارن در مرزهای خارجی اعمال شده است. مش حاصل شامل مدل پریودیک متقارن است. در این مسئله مرز های ورودی به عنوان ناحیه پریودیک تعیین خواهد شد و مرز جریان خروجی به عنوان سایه آن مشخص می شود. در این شبیه سازی، ابتدا نواحی پریودیک مشخص می شوند. نرخ دبی جربی پریودیک را مشخص کرده و سپس با شرایط مرزی دمایی معین انتقال حرارت پریودیک را مدل کنید. با استفاده از یک حلگر pressure-based یک حل انجام داده و پروفیل های دما را روی iso-surface تعیین شده رسم کنید.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم. شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

شرکت پردازشگران مهر کارشناسان و مهندسان با تجربه را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا خدمات خود را به نحو احسن در زمینه های زیر ارائه دهد. فلوئنت، آموزش فلوئنت، آموزش fluent، آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ، آموزش CFD، انجام پروژه فلوئنت، انجام پروژه fluent، مشاوره فلوئنت، مشاوره دینامیک سیالات محاسباتی، مشاوره CFD،  شبیه سازی با فلوئنت، انجام شبیه سازی با فلوئنت، انجام پروژه شبیه سازی با فلوئنت، مشاوره پروژه فلوئنت، مشاوره پروژه fluent، مشاوره پروژه fluent، آموزش پروژه فلوئنت، آموزش پروژه fluent

برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube