1396/03/30 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, خدمات CFD

انتقال حرارت در محیط متخلخل (heat transfer in porous media)

در این آموزش انتقال حرارت در محیط متخلخل در انسیس فلوئنت بررسی شده است. مطالعه جریان سیال در محیط­ های متخلخل یکی از پرکاربردترین زمینه ­های علوم است. شاید ملموس ­ترین مثال یک محیط متخلخل بافت­ های مختلف بدن باشد. پوست، استخوان، کلیه و ریه را می­توان محیط متخلخل در نظر گرفت. موضوع اصلی رشته ­های زمین­شناسی، خاک­شناسی، مهندسی آب، مهندسی مخازن نفت و گاز نیز مطالعه پدیده­های انتقال مختلف در محیط­ های متخلخل است. این محیط­ ها  همچنین کاربردهای گسترده­ای در صنایع متنوعی همچون مواد غذایی، چوب، نساجی، مصالح ساختمانی، عایق­ها، فیلترها و غشاها دارند.

یک محیط متخلخل از نوعی از مواد تشکیل شده است که حجم آن­ها شامل منفذ و روزنه است. در برخی از کاربردهای دینامیک سیالات ما نیاز به بررسی جریان سیال در محیط­های متخلخل داریم. این جریان در مکان هایی که یک سیال از طریق خلل و فرج در مواد حرکت می­کند، رخ می دهد. چند مثال: آب زیرزمینی، فیلتراسیون آب، مایعات درون فوم­ها و غیره. در شبیه سازی جریان سیال در محیط متخلخل ما باید موضوعاتی مانند تخلخل،  ویژگی نفوذپذیری، کشش سطحی و حرکت مویرگی را در نظر بگیریم. شرکت مهر دارای تجربه استثنایی در شبیه سازی جریان سیال در محیط متخلخل است. ما آماده ایم تاپروژه های شما را در این زمینه مدریت و سازماندهی کنیم.

تمرکز این آموزش بر روی انتقال حرارت با همرفت می باشد.

دو مدل برای پیشبینی انتقال حرارت در محیط متخلخل موجود می باشد.

مدل یک معادله ای (مدل تعادل گرمایی محلی یا local thermal equilibrium model)

مدل دومعادله ای (مدل غیر تعادلی یا non-equilibrium model)

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل محیط متخلخل و انتقال حرارت در محیط متخلخل در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزش
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi