1396/04/10 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

مدل سازی احتراق کاتالیزوری متان در انسیس فلوئنت

هدف از آموزش ارائه شده مدل سازی احتراق کاتالیزوری در انسیس فلوئنت با استفاده از واکنش های سطحی دیواره است. احتراق کاتالیزوری مخلوط متان، هیدروژن و هوا بر روی دیواره گرم شده پلاتینیوم در یک کانال استوانه ای مورد بررسی قرار می گیرد.

احتراق کاتالیزوری

احتراق کاتالیزوری یک فرایند بدون ایجاد شعله است که در دماهای پایین رخ می دهد و بنابراین میزان کمتری اکسید نیتروژن آزاد می کند. همچنین با شبیه سازی این واکنش می توان به قیودی برای حدود اشتعال پذیری و انجام طراحی رآکتور دست یافت. با توجه به نکات مثبت اشاره شده می توان به کاربردهای بالقوه احتراق کاتالیزوری پی برد.

در این آموزش نحوه انجام عملیات زیر به تفصیل شرح داده شده است:

-انجام تنظیمات و حل مسأله احتراق کاتالیزوری

-استفاده از ورودی CHEMKIN  برای انتخاب واکنش ها و مواد

-حل مسأله با استفاده از تنظیمات مناسب حلگر

-پس پردازش نتایج

توصیف مسأله

در این آموزش احتراق کاتالیزوری مخلوط متان، هیدروژن و هوا بر روی دیواره گرم شده پلاتینیوم در یک کانال استوانه ای شبیه سازی شده است. کانال استوانه ای با استفاده از حلگر متقارن محوری دو بعدی مدل شده است. دو فایل مکانیزم CHEMKIN  برای حل مسأله استفاده شده است. یک مورد حاوی تعاریف گونه های گازی و دیگری شامل تعاریف گونه های سطحی و همچنین واکنش های سطحی می باشد. واکنش های حجمی در این مسأله در نظر گرفته نشده اند. کانال دایره ای دارای سه قسمت است. ورودی، قسمت کاتالیزوری و خروجی. واکنش های کاتالیزوری بر روی سطح دیواره قسمت کاتالیزوری اتفاق می افتد.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل احتراق کاتالیزوری در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فابل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi
you tube