1396/04/10 1 نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

مدل سازی احتراق پیش آمیخته جزئی در یک محفظه احتراق هم محور

هدف از این آموزش ارائه نکاتی پیرامون نحوه انجام تنظیمات و و حل شبیه سازی یک جریان واکنشی با استفاده از مدل احتراق پیش آمیخته جزئی است.

در فایل آموزشی موارد زیر به تفصیل بیان شده است:

-ایجاد یک فایل تابع چگالی احتمال برای سیستم احتراق

-تعریف ورودی های انسیس فلوئنت برای مدل سازی شیمیایی انسیس فلوئنت

-استفاده از مدل سرعت شعله آشفته زیمونت پیش آمیخته جزئی  (partially premixed Zimont turbulent flame speed model)

-حل مسأله با استفاده از تنظیمات مناسب حلگر

-پس پردازش نتایح برای بررسی خواص شبیه سازی با پیش آمیختگی و بدون پیش آمیختگی

توصیف مسأله

چرخنده تعبیه شده در مرکز محفظه احتراق باعث ایجاد مخلوط رقیق متان/هوا با دمای ۳۰۰K و سرعت محوری ۵۰m/s و سرعت چرخشی ۳۰m/s می شود. هوای خالص با سرعت ۱۰m/s و دمای ۶۵۰K از تیوب خارجی وارد و باعث متعادل شدن شعله می شود. گونه های اصلی شرکت کننده در این فرایند احتراق عبارتند از CH4، O2 ، CO2 ، CO، H2O  و N2.

نکته کلیدی در مدل احتراق پیش آمیخته جزئی پیش بینی سرعت شعله آشفته است. این سرعت به عوامل زیر بستگی دارد:

-سرعت شعله آرام (laminar flame speed) که بسته به غلظت سوخت، دما، دیفیوژن مولکولی و جزئیات سینتیکی شیمیایی دارد

-جمع شدن و کشیده شدن جلو شعله با گردابه های بزرگ و ضخیم شدن شعله با گردابه های کوچک

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل احتراق با پیش آمیختگی و بدون پیش آمیختگی در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پایان نامه فلوئنت,آموزش پایان نامه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای دانشگاهی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فایل آموزشی
برچسب ها
1 نظر

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi