1396/04/08 بدون نظر CFD, انسیس فلوئنت, پروژه رایگان فلوئنت

احتراق جریان پیش آمیخته در محفظه مخروطی با استفاده از مدل شیمیایی نرخ محدود (Finite-Rate Chemistry)

هدف از این آموزش ارائه نکاتی پیرامون حل مسأله احتراق جریان پیش آمیخته متان و هوا در یک رآکتور مخروطی است. در مدل سازی احتراق مدل شیمیایی نرخ محدود (Finite-Rate Chemistry) استفاده شده است.

در فایل آموزشی نحوه انجام موارد زیر نشان داده شده است:

-انجام تنظیمات و حل مسأله احتراق مخلوط سوخت گازی رقیق پیش آمیخته متان و هوا در یک رآکتور مخروطی

-استفاده از مدل انتقال گونه ها با مدل شیمیایی نرخ محدود (Finite-Rate Chemistry)

-انجام تنظیمات و حل مسأله با استفاده از تنظیمات مناسب حلگر

-پس پردازش نتایج

احتراق پیش آمیخته (premixed combustion)

در احتراق با پیش آمیختگی، سوخت و اکسیدکننده در سطح مولکولی قبل از احتراق مخلوط می شوند. نمونه هایی از احتراق پیش آمیخته عبارتند از موتورهای احتراق داخلی، محفظه احتراق توربین گاز از پیش مخلوط شده جزئی و انفجار گاز نشت شده می شود.

در احتراق غیر پیش آمیخته، سوخت و اکسیدکننده در دو جریان مجزا وارد منطقه واکنش می شوند. این در تضاد با  سیستم احتراق با پیش آمیختگی است، که در آن مواکنش دهنده ها قبل از سوزانده شدن با یکدیگر در سطح مولکولی آمیخته می شوند. نمونه هایی از احتراق غیر پیش آمیخته شامل کوره های زغال سنگ ساییده، موتورهای احتراق داخلی دیزل و آتش سوزی استخری.

توصیف مسأله

همانطور که ذکر شد هدف از این آموزش شبیه سازی احتراق پیش آمیخته متان و هوا در یک رآکتور مخروطی است. در مرکز محفظه احتراق مخروطی شکل نازلی تعبیه شده است که مخلوط رقیق متان-هوا با سرعت  ۶۰m/s و دمای ۶۵۰K وارد می شود. احتراق صورت گرفته ترکیبی از چندین واکنش پیچیده بین CH4, O2, CO2, CO, H2O و N2 است. جریان پرسرعت پس از معکوس شدن جهت در محفظه احتراق از خروجی هم محور (coaxial) خارج می شود.

خدمات شرکت پردازشگران مهر

برای مدلسازی و شبیه سازی مسائل احتراق جریان پیش آمیخته در نرم افزار انسیس فلوئنت (ANSYS Fluent) با ما تماس بگیرید. شرکت ما کارشناسان را در زمینه های مختلف مهندسی جمع آوری کرده است تا از کیفیت شبیه سازی CFD اطمینان حاصل شود. شرکت مهر اولین شرکتی است که شما می توانید با اطمینان خاطر سفارش پروژه CFD  خود را آنلاین انجام دهید. یکی از اهداف ما این است که استفاده از روش های قدرتمند محاسباتی دینامیک سیالات را افزایش داده و مهندسان و کسانی که به دنبال دانش حرفه ای در CFD هستند را آموزش دهیم.

شبیه سازی های دینامیک سیالات محاسباتی با خدمات ما آسان خواهد شد. برای آموزش کاربرد های CFD و نرم افزارهای شبیه سازی با ما تماس بگیرید. پیشنهاد ما به شما خدمات زیر است. آموزش فلوئنت ,آموزش دینامیک سیالات محاسباتی ,انجام پروژه فلوئنت,مشاوره CFD  ,شبیه سازی با فلوئنت,انجام شبیه سازی با  فلوئنت,مشاوره پروژه فلوئنت,آموزش پروژه فلوئنت. مهندسان با تجربه ما مشاوره پیشرفته و پشتیبانی فنی مناسب را برای پروژهای تحقیقاتی و صنعتی در اختیار شما قرار خواهند داد. شرکت پردازشگران مهر دارای سال ها تجربه در مدیریت و انجام پروژه های CFD است. ما آماده ایم که بهترین خدمات شبیه سازی را در فیلدهای مختلف مهندسی به شما ارائه دهیم.

دانلود فابل آموزشی
برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

logo-samandehi